Subscribe to our youtube channel for more tests.

Math Quiz

Question 1
A 4kg bag of apples costs £5.40. What is the price per kilo?
Question 2
A guy texted 17 friends before lunch and 26 after lunch. What was the total people texted?
Question 3
24x8+18 equals what number?
Question 4
Petrol costs $1.50 per litre. How much does it cost to fill up your car if it has a 19 litre tank?
Question 5
72x36+73 equals what number?
Question 6
368x24+369 equals what number?
Question 7
301x293÷293 equals what number?
Question 8
If you found £4 on the floor and then won £1452 on a scratch card, How much money would you be up?
Question 9
1584+1060+536 equals what number?
Question 10
3528+2356+1184 equals what number?
Play Next Quiz

We selected 3 interesting quizzes for you